HONORÁRNY KONZULÁT
RUSKEJ FEDERÁCIE V SLOVENSKEJ REPUBLIKE


Honorárny konzulát Ruskej federácie v Slovenskej republike bol zriadený dňa 13. marca 2019 so sídlom v Banskej Bystrici.

Funkciu honorárneho konzula zastáva JUDr. Juraj Koval.

Jeho cieľom je zastupovanie obchodných a kultúrnych záujmov Ruskej federácie v Slovenskej republike , ako aj Slovenskej republiky v Ruskej federácii. Poskytovať asistenciu a pomoc občanom Ruskej federácie na území Slovenskej republiky.


 

Ruská federácia


hlavné mesto: Moskva vznik: 25.12.1991 (rozpadom ZSSR)
rozloha: 17 128 426 km²
susedia: Nórsko, Fínsko, Estónsko, Lottyšsko, Litva, Poľsko, Bielorusko, Ukrajina, Gruzínsko, Azerbajdžan, Kazachstan, Mongolsko, Čína, Kórejská ľudovodemokratická republika, Japonsko, Spojené štáty americké
počet obyvateľov: 146 880 432
mena: ruský rubeľ
medzinárodny kód: RUS/RU
medzinárodná poznávacia značka: RUS
internetová doména: .ru
smerové telefónne číslo: +7

Je najväčším štátom sveta, zaberá niečo vyše osminu zemskej súše. Zahŕňa značnú časť východnejEurópy a takmer celú severnú Áziu. S počtom 146,8 miliónov obyvateľov je Rusko deviata najľudnatejšia krajina na svete.

Ruská ekonomika patrí medzi desať najväčších svetových ekonomík – podľa nominálnej HDP je desiata na svete a šiesta v HDP podľa parity kúpnej sily. Medzi štátmi sveta má najväčšie zásoby prírodných zdrojov]– nerastných surovín, ropy, zemného plynu, dreva, pitnej vody – z energetického hľadiska je Rusko sebestačným štátom..


 

 

MOHLO BY VÁS ZAUJ'ÍMAŤ

DÔLEŽITÉ ODKAZY


VEĽVYSLANECTVO RUSKEJ FEDERÁCIE V SLOVENSKEJ REPUBLIKE

https://slovakia.mid.ru

Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave

http://rcvkba.sk

Ruské vízové centrum v Slovenskej republlike

https://slovakia-vhs.com

KONTAKT NA KONZULÁT

+421 915 956 466